Ücretli ve Ücretsiz SMS Onay Farkı nedir?

1 yıl önce, Sms Onay


Ücretli ve Ücretsiz SMS Onay Farkı nedir?

Teknoloji geliştikçe online sistemlerde gelişiyor ve firmalar büyüklü ya da küçüklü tamamı online sistemlere dönüyor. Online terimi hayatımızı gireli çok fazla olmasa da artık pek çok kişi işlemlerini bu alandan gerçekleştiriyor. Yeniliklerle dolu olan bu sistemi kavrayabilmek kolay olmasına karşın belli bir yaşın üzerinde olan insanlarda bu dili algılamaya çalışıyorlar. Mesela online alışveriş yapıyorsunuz ya da bankacılık işlemi gerçekleştiriyorsunuz ödemenin tamamlanabilmesi için son aşamanız kaldı ve işlem kartınızın sahibine şunu sormanız gerekebiliyor.  Cep telefonunuza gelen onay kodunu söyler misiniz?

Karşınızdaki kişi cep telefonuna gelen sayı ya da rakamları belirterek kodları size söylüyor ve bu kodu sisteme girerek alışverişinizi tamamlayabiliyorsunuz.

 SMS onay sistemi alışverişlerde ve e-ticaret sitelerinde güvenli alışverişi sağlayan sistem. Bu sisteme girenin siz olduğunuzdan emin olunabilmek için yapılmış olan uygulamada kendi cep telefonunuzu vermeniz ya da herhangi bir cep telefonu vermeniz yeterli. Ancak cep numarası onaylanırken kod gönderileceği içinde mutlaka size yakın ve elinizin altında olması gerekiyor.

Kısacası sistem kendine göre güvenli olarak biliniyor olsa da kullanıcıların tamamını korumayı hedefliyor.

SMS Onay

SMS onay sistemindeki amaç sizin olduğunuzun algılanmasını sağlamak. Sistem otomatik olarak algılar ve bu sayede sizde alışverişlerinizi yaparken kafanızda bir soru işareti olmamış olur.

Yapmanız gereken şey ise kullanıcı adı ve şifrenizi girip cep telefonunuza gönderilen kodu tekrar girmek. Bunu tek bir kez yapacağınız sistemler olduğu gibi bankalar gibi her işlemde yapılmasını zorunlu kılan sektörlerde var.

SMS onay ihtiyacınız olması durumunda bizimle https://www.sms-onay.net/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap