Telefon Onayı Nedir, Ne İşe Yarar?

1 yıl önce, Sms Onay


Telefon Onayı Nedir, Ne İşe Yarar?

Telefon onayı sosyal medya hesaplarında ya da arama motorlarında istenen bir özeliktir. Nedeni ise bir kez yapılan üyelik sonrasında ikinci bir üyelik açılmasına izin verilmemesidir. Dolayısıyla insanlar kendilerine böyle bir seçenek verilmesini uygun bulmaz bu bazen zorunlu bir neden olduğundan dolayı insanlar iki ya da daha fazla sayıda üyelik gerektiren sistemlere telefon onayı kullanarak sorunsuz bir giriş sağlanabilir.

Sosyal medyada ikinci bir telefon istenmesinin nedeni genelde insanlar ilk açtıkları üyelikte şifre unuttuklarından ya da telefon doğrulaması yapmadıklarından telefon onay sisteminde tek kullanımlık sistemleri tercih ediyorlar.

Tek Kullanımlık Numara Doğrulama Nedir?

Tek kullanımlık numara doğrulama hizmeti adından da anlaşılacağı gibi bir kez doğrulama yapılmasına izin veren telefon numarasıdır. Telefon doğrulama için alacağınız numara sayesinde sosyal medya hesabı açabilir ya da farklı bir amaç için kullanabilirsiniz.

Tek kullanımlık numaraların en büyük avantajı siz istediğiniz kadar alabiliyor olmanızdır. Bir tanede alabilirsiniz 100 tanede buradaki seçim tamamen size bırakılmıştır. İnsanlar bir tane GSM numarasına sahiptir. Dolayısıyla aynı platform içerisinde ikinci kez aynı numarayla doğrulama yapılmasına izin verilmez bu da ister istemez kullanıcı tarafından sıkıntı demektir. Yani daha önce hangi numarayla kayıt olduğunuzu bilmiyor olabilirsiniz ya da şifrenizi unutmuş olabilirsiniz numara onay sistemi sayesinde yeniden abonelik oluşturabilirsiniz.

Telefon onayı bir kez kullanıldıktan sonra atıldığı için size hiçbir sorun yaşatmaz. Siz e-posta adresinizi doğru girdiğinizde ve bundan sonraki yapacağınız işlemlerde e-postanızı seçtiğinizde artık tüm iletişimi mail üzerinden yapabilirsiniz.

Bize https://www.sms-onay.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap