Tek Kullanımlık Numaraya Neden İhtiyaç Duyulur?

1 yıl önce, Sms Onay


Tek Kullanımlık Numaraya Neden İhtiyaç Duyulur?

Teknoloji gelişirken mobil cihazlar hayatımıza köklü bir giriş yapmış durumda. Bugün 7’den 70’e herkesin cep telefonu var ve birçoğumuz bu telefonlarla internete bağlanıyor, alışveriş yapıyor, sorgulamalar yapıyor ve abonelikler alıyoruz. Dolayısıyla bu tür sistemleri kullanmış olmak beraberinde bizim numaralarımızın güvenliğini de tehdit edebiliyor, çünkü bizim numaramızı kullanmak isteyen birçok kişinin de olduğunu biliyoruz.

İşte tek kullanımlık numaraların en büyük faydası da burada devreye giriyor. Bu numaralardan bir tane temin ettiğimizde internet üzerinden bir siteye abone olmak istediğimiz de kullanabiliyoruz. Ya da sosyal medya uygulamalarına abonelik işleminde bu numaraları kullanıyoruz.

Numara Doğrulama Sistemleri

Sosyal medya uygulamaları ve abonelik gerektiren sitelerin büyük bir bölümü kullanıcıları üye yaparken numara doğrulaması talep ediyorlar. Bu durum risk içermemiş olsa da rahatsızlık verici olabiliyor. Sonuçta bir kez ihtiyacımız olan bir siteye bile numaramızı bırakıyor olmak sıkıntılı bir durum olabilir. Güvenmediğiniz sitelere girişlerde tek kullanımlık numara tercih ettiğinizde ise özel numaranızın güvenliğini sağlamış oluyorsunuz ve daha da önemlisi gereksiz yere gelen reklam mesajları sizi rahatsız etmemiş oluyor.

Tek kullanımlık numaralar adından da anlaşılacağı üzere bir kez kullanıldıktan sonra hiçbir işe yaramayan numaradır. Bu numaraları temin ederken dikkat edilmesi gereken husus ise güvenilir sitelerde alışveriş yapmak. Sonuçta bu sitelerden alış yaparken kredi kartı bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor ve bu da güvenilir olmayan bir site tercih edilmesi halinde birtakım riskleri ortaya çıkaracaktır.

https://www.sms-onay.net/ adresimizden alacağınız tek kullanımlık numara ile güvenli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap