Tayland Mobil Onay

2 ay önce, Sms Onay


Tayland Mobil Onay

Tayland denildiğinde ilk akla gelen şey bembeyaz kumlara sahip olan dünyanın en güzel sahilleridir. Mercan adları ve bizden çok farklı bir yemek kültürüne sahip olan ülke, egzotik yapısı ve gece hayatıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Tayland insanının sıcakkanlı olması özellikle turizm konusunda ülkenin dünyanın her yerinden gelen turistler tarafından tercih edilmesine imkan tanımıştır. Asya’nın turizm konusunda en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Tayland kesinlikle görülmeye ve gezilmeye değerdir.

Tayland’ın başkenti Bangkok’tur, Asya’daki en turistik şehirlerden birisi olan Bangkok dünyanın en sıcak büyük şehri olarak kabul edilmiştir.

Tayland’ın resmi dili kendisine ait olan Tayca’dır. Halk arasında konuşulan diller arasında İngilizce’de vardır. Tayland’ın para birimi olarak Baht kullanılmaktadır, bizim saatimize göre 5 saat ileride olan ülkeye bizden yapılan ziyaretlerde 30 günü aşmadığınızda vize gerekmez.

Tayland’ a konum olarak baktığımız da Güneydoğu Asya’da yer alır. Batısında Burma, doğusunda Kamboçya, kuzeyinde Laos, güneyinde ise Malezya ile komşudur. Güney kısmında Tayland Körfezi, batısında ise Andaman Denizi bulunmaktadır. Taylan’ın en çok ziyaret edilen şehirleri Bangkok, Hua Hin, Pattaya, Surat Thani, Chiang Mai, Sukothai, Phuket, Trang’tır.

Tayland sıcak ve nemli bir iklime sahiptir. Ülkenin orta kesimlerinde hava sıcaklıkları bazen 18 dereceni altına düşebilir. Bizim tam tersine Kasım ve Şubat aylarında sıcaklıklar yüksek olurken Mart ve Mayıs aylarında 38 derecelere kadar çıkar.

Tayland mobil onay hizmeti almak istediğinizde https://www.sms-onay.net adresimizi ziyaret edebilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap