SMS Onay Sisteminin Faydaları

1 yıl önce, Sms Onay


SMS Onay Sisteminin Faydaları

İnternet sitesini ziyaret eden bir kullanıcının gerçek olup olmadığını anlamanın ilk yolu doğrulama sistemidir. Bilindiği üzere cep telefonu hatları kullanıcıya sunulurken hattın gerçek sahibinin kimlik bilgileri alınır ve bu sayede doğruluktan emin olmaya çalışılır.

Ziyaretçilerin internet sitelerine giriş yapmaya çalıştığında onay sistemini kullanarak kendi bireysel ya da kurumsal hesabının kötü niyetli olan kişilerin ellerine geçmiş olma ihtimaline karşı üyelik sırasında telefon numaralarına gelen doğrulma koduyla tekrar şifre değişimi yapılabiliyor. SMS onay sisteminde ise kullanılan yöntem benzer fakat şifre değişim işlemleri SMS şeklinde değil de e-mail adresine yönlendiriliyor ve bu sayede şifre değişimi gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle tek kullanımlık numara kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken hususların başında iletişim adresinin e-mail olarak belirlenmesi.

E-ticaret sitelerinde özellikle de kapıda ödeme ile alınmış olan ürünlerde doğruluğun sağlanabilmesi için numara doğrulama sistemi kesinlikle tercih edilmesi gereken yöntemlerin başında geliyor. Bu sayede e-ticaret sitesi kendisini de güvence altına almış oluyor.

SMS Onay Sistemi Entegrasyonu

E-ticaret sitenize SMS onay sisteminin entegrasyonu için yapılması gereken birtakım önemli hususlar var bunların başında da alacağınız kodu sitenize eklemek. Bunu eğer kendiniz yapamıyorsanız bu işi yapan profesyonel firmalardan destek alabilirsiniz.

Bu sayede kodla birlikte güvenli bir alışveriş ve güvenli bir e-ticaret sitesi yönetimi gerçekleştirilmiş olacaktır.

E-ticaret sitelerinde kullanacağınız SMS onay kodunu sitemiz https://www.sms-onay.net/ adresinden alabilirsiniz.  


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap