SMS Onay Servisi Nedir?

1 yıl önce, Sms Onay


SMS Onay Servisi Nedir?

SMS Kodu

Kullanıcılar için gizlilik önemlidir. Bunun için tüketiciler özellikle internet ve cep telefonu konusunda hassasiyet göstermeye çalışırlar. Cep telefonlarındaki gizlilik en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında geliyor, her türlü şifremiz ve kişisel bilgilerimiz cep telefonlarında kayıtlı olduğu gibi cep telefonunuzun yanlış kullanımı sizinde tehlikelere açık olmanız anlamına gelecektir. Birçok firma ise kullanıcıların üyelik işlemleri esnasında doğrulama kodu göndererek cep telefonu üzerinden üyeliğin aktivasyonunun gerçekleştirilmesini talep ediyor ve bunun içinde geliştirilmiş olan SMS onay yazılımı sayesinde sistem kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Bu güven çerçevesinde düşünüldüğünde faydalı bir durum. Özellikle cep telefonlarının mobil uygulamalarına erişim sırasında cep telefonuna gönderilen onay kodu buna bir örnek. Yani banka müşterisinin uygulama üzerinden hesaplarına girişte cep telefonuna anlık onay gönderiyor ve bu onay kodunun girilmesiyle sisteme erişim sağlanabiliyor.

Pek çok firmada SMS onay kodu ile aktivasyon işlemini tamamlamaya çalışıyor. Kısacası sistem güven üzerine inşa edilmiş ve bunun için de bu şekilde bir tercih söz konusu edilmiş.

Mobil Onay

Mobil onay yani diğer bir adıyla SMS onay sistemi herhangi bir platforma üyelik işlemi sırasında hesabınızın başkalarının eline geçirilerek kullanılmaması amacıyla geliştirilmiş olan yazılımdır. İnternet kullanıcılarının cep telefonların gönderilen SMS sonrasında sisteme giriş sağlanmış olacaktır. Sistemin sağladığı en önemli avantajların başında sosyal medya hesaplarının güvenliği geliyor. Bu sayede hesabın çalınma ihtimali de ortadan kaldırılmış oluyor.

Eğer siz bu işlem esnasında kendi numaranızın kullanılmasını istemezseniz bu durumda yapmanız gereken SMS onay sistemini tercih ederek tek kullanımlık numara almak olmalıdır.

Mobil onay işlemi için bize http://sms-onay.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap