SMS Nedir ve SMS Onay Sistemi Ne İşe Yarar?

1 yıl önce, Sms Onay


SMS Nedir ve SMS Onay Sistemi Ne İşe Yarar?

SMS İngilizce bir kavram olmakla birlikte Short Message Service kelimelerinin kısaltılması şeklindedir. Türkçe’de kısa mesaj olarak tanımlanan bu yöntemde 160 karaktere kadar kulanım söz konusudur. SMS gönderebilmek ve alabilmek için bir cep telefonu hattına ihtiyaç vardır. Gönderim ancak numaradan numaraya olacağından dolayı kullanmış olduğunuz numaranın ve gönderdiğiniz numaranın kayıtlı olması gerekir. Kısa mesaj günümüzde diğer sosyal medya araçlarının da kullanılmaya başlaması sonrasında biraz daha zayıf kaldığı için çok fazla tercih edilmeyen bir yöntemdir. Ancak birçok firma bu yöntemi etkin bir pazarlama aracı olarak da kullanmaktadır.

Kısa mesaj yazmak zahmetli ve kısa karakterlerden oluştuğundan dolayı net bir anlatım sağlanmaz. Bu nedenle bu tercih genelde çok kısa cümleler gerektiğinde tercih edilir.

SMS Onay Sistemi

SMS onayı ise genelde birçok firmanın tercih etmiş olduğu yöntemlerin başında geliyor. Bu sayede kendi ve karşısındakinin güvenliğini alırken aynı zamanda yukarıda da belirttiğimiz gibi reklam amaçlı olarak kullanılıyor. Günümüzde en son çıkarılan KVKK yasası sonrasında firmalar gizlilik bildirimleriyle ilgili bilgileri alabilmek ve kullanıcının onayını sağlayabilmek için SMS onay talep etmektedirler ve tüketicilerde bu durumdan rahatsızdır. Çözüm ise anlık SMS onay alınabilecek numaralarda bulunmuştur. Tüketici tek kullanımlık numara alarak bu tarz yerlerde numarayı aktif hale getirip kendilerini güvene alabilirler. Yani özel numara adından da anlaşıldığı gibi kişiye özeldir ve istenmeden hiç kimseye verilmek zorunda değildir.

 SMS onay ihtiyacınız durumunda bize http://sms-onay.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap