Numara Onay Hangi Platformlarda Kullanılır?

1 yıl önce, Sms Onay


Numara Onay Hangi Platformlarda Kullanılır?

Numara Onay 

Numara onay, SMS onay ve mobil onay bunlar aynı anlama gelen kelimeler ve güncel yaşamımız içerisinde aslında hiç fark etmiyor olsak da çok kez karşımıza çıkıyor. Karşımıza çıktığı alan kişiden kişiye değişiklik gösteriyor, çünkü ihtiyaca göre oluşturulmuş olan bir sistem. Bu sistem daha önce kullanılmıyordu, çünkü henüz tamamlanmamıştı.

Numara onay sistemi cep telefonları üzerinden kullanılan bir sistem, çünkü bu sistemi kullanmak için mutlaka dijital ortamda sizin bir şeyler yapmış olmanız gerekiyor. Örneğin oyun platformlarında çok fazla talep edildiğini biliyoruz. Yani bir oyun satın alınmak istendiği zaman sizden numara isteniyor ve bu numaraya gönderilen kodla birlikte aboneliğiniz ya da oyun aktif hale geliyor.

İkincisi ise internet sitelerinde ve online alışveriş sitelerinde kullanılıyor. Bu gibi yerlerde abonelik oluşturulduğunda sizden bir email adresi ve telefon numarası isteniyor. Bu platformlardan herhangi birine gönderilen kod sayesinde aktifliğinizi tamamlamış oluyorsunuz.

Numara Onay Sistemi

Kısacası numara onay sisteminin kullanıldığı platform sayısı çok fazla. Hatta sistem daha da geliştirilerek farklı ülkelere ait olan numaralarda alınıp kullanılabiliyor. Bu sistemi kullananların dikkat etmeleri gereken husus sürekli aktif olduğunuz hesaplarda kullanmamanız, çünkü numara tek kullanımlık olduğundan dolayı bir kez kod aldıktan sonra ikinci kez işlem yapamıyorsunuz. Abonelik işlemi sırasında da ilk iletişim adresini mail olarak yaptığınız da sorun ortadan kalkmış oluyor.

Numara onay ihtiyacınızda bize https://www.sms-onay.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap