Mobil Onay Nedir?

1 yıl önce, Sms Onay


Mobil Onay Nedir?

Mobil Onay Ne Demek

Mobil onay, SMS doğrulama sistemi şeklinde de tanımlanabilir. Günümüzde sosyal medya siteleri ya da alışveriş gibi platformların tamamı doğrulama kodu ile hizmet veriyorlar. Bu yöntemin tercih edilmesinin nedeni müşteri güvenliğinin artırılması adı altında firmaların kendi içinde bir pazarlama alanı oluşturmasını sağlamak, çünkü sadık müşteri oluşturabilmek için mutlaka müşterilerle ya da müşteri olma ihtimali olan kişilerle iletişim halinde bulunmak. Dolayısıyla bunun içinde insanların sürekli ellerinde bulunan mobil cihazlar en doğru yöntemdir. SMS onay sistemi sayesinde kişinin cep telefonuna gönderilen kod sonrasında artık reklam mesajları da gönderilebilir hale gelmiş oluyor ve bu da süreklilik arz etmesi durumunda bir süre sonra sıkıntı oluşturmaya başlıyor.

SMS Onay

Mobil onay sistemini kullandığınızda ise size verilen tek kullanımlık numarayla bu işlerin tamamını sonuçlandırabiliyorsunuz. Yani sosyal medya üzerinden bir siteye üye olmak istediğinizde sizden bir doğrulama kodu talep ediliyorsa bu numarayı gönderip kodu buradan alabilir ve işiniz bittikten sonra artık numarayı kullanmanız gerekmez. Bu size hem reklam mesajlarını görmeme gibi bir imkan sağlarken aynı zamanda hesabınızın da güvenilirliğini sağlama anlamına gelir. Yani bir daha işinizin olmayacağı bir adresi kullanmak zorunda da kalmazsınız.

Numara Doğrulama

Sanal dünyada güven ve tedbir çok önemlidir ve sizden numara talep eden insanların tamamı iyi niyetli olmayabilir. Sizin bu sorgulamayı yapmak yerine kendi güvenliğinizi ön planda tutmanız ise alınabilecek en iyi tedbirler arasındadır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus numarayı aldığınız sitenin de güvenilir olmasıdır.

https://www.sms-onay.net/ adresimizden bize ulaşmanız halinde size en hızlı şekilde hangi platformda kullanmak istiyorsanız stoklar dahilinde gönderilecektir.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap