Kazakistan Mobil Onay

2 ay önce, Sms Onay


Kazakistan Mobil Onay

Yedi bağımsız Türk devletinden biri olan Kazakistan, dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip olan 9. ülkesidir. Ulke modern binalar ve alışveriş merkezleriyle lüks bir yaşamın sürüldüğü bir yerdir. Başkenti Astana olan Kazakistan’da 2 farklı dil olan Kazakça ve Rusça konuşulmaktadır.

Kazakça Türkçeye benzer bir dil olduğundan dolayı buraya gittiğinizde de anlaşılmama gibi bir durumunuz olmaz. Bunun içinde tatil için gidilebilecek güzel yerler arasında gösterilebilir.

Kazakistan’ın para birimi Tenge’dir. Türkiye saatine göre doğusu 4 batısı ise 3 saat ileride bulunur.

Kazakistan 30 günü aşmayacak olan ziyaretlerde ülkemizden vize talep etmez. Bunun için ülkeye kimliğinizle gidip gelebilirsiniz. Orta Asy’da Çin’n batısında bulunur. Kuzeyinde Rusya, Ural Dağları ve Sibirya, doğusunda Moğolistan ve Doğu Türkistan, güneyinde Kırgızistan, Özbekistan, Aladağ, Tanrı Dağları ve Aral Gölü, batısında ise Hazar Denizi yer alır.

Ülkenin en çok ziyaret edilen şehirleri, Astana, Almatı ve Aktav’dır.  Vadi ve ovalarında sert bir kara iklimi hâkimdir. Sıcaklık, bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Kışın ortalama sıcaklık; güneyde -5 ile -4 derece arasındayken, orta kısımlarda -19 dereceye kadar düşer. Yazın ortalama sıcaklık kuzeyde 20 derece, güneyde ise 29 derecedir.

Kazakistan’a Ne Zaman Gidilir?

Kazakistan’ a bir ziyaret planlıyorsanız gidiş takviminizi gittiğiniz yere göre güncellemeniz gerekebilir. Kışları çok sert geçtiğinden dolayı tercih genelde yazdan yana olur. Kazakistan’da yemek konusunda genelde etli yemekler tercih edilir. Kuzu, koyun, sığır, deve ve at etini çok tüketirler. Kazakların milli içecekleri Kımız ve Subattır.

Kazakistan SMS onay hizmeti almak istediğinizde https://www.sms-onay.net adresimizi ziyaret edebilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap