Fransa Mobil Onay

1 yıl önce, Sms Onay


Fransa Mobil Onay

Fransa, mimarisi ve kültür zenginliği açısından dünyanın en güzel ülkeleri arasında yer almaktadır. Sanatın kalbi olarak da tanımlanabilecek olan Fransa’nın doğal güzellikleri kesinlikle görülmeye değerdir. Fransa denildiği zaman ilk akla gelen Eiffel kulesi olmuştur. Kule tarihi ve görsel güzelliği ile ülkeyi simgelerken dünyanın bir çok noktasından yabancı turistlerinde akınına uğramıştır.

Fransa’nın başkenti Paris’tir.  Sanatsal değere sahip olan birçok yapı adını buradan dünyaya duyurmayı başarmıştır. Örneğin Da Vinci, Nötr Damme Kamburu ve Louvre muzesi gibi gezilmesi gereken yerler bunların başında gelir. Fransa’nın resmi dili Fransızca para birimi ise Euro’dur.  Türkiye saatine göre 1 saat geriden gelen ulke ile mesafemiz uçakla 3 saattir.

Batı vrupa’d bulunan Frna, dünyanın pek çok yerinde denizaşırı topraklara sahiptir. İspanya, Andorra, Monako, İsviçre, Almanya, Lüksemburg, Belçika ve İtalya ile komşudur. Fransa’nın en çok ziyaret edilen şehirleri Paris, Lyon, Marsilya, Toulouse, Bordeaux, Nice, Nantes, Cannes, Strasburg’dur.

 Fransa’nın kuzeyinde ılıman iklim söz konusuyken güneyinde ise Akdeniz iklimi hakimdir.

Fransa’ya Ne Zaman Gidilir?

Fransa’ya gitmek için zamanlar değişkenlik gösterebilir ancak özellikle yaz turizmi Fransa için ideal bir zamandır. Kışın geldiğinizde ise Alpler, Pireneler ve Auvergne bölgeleri tercih edilebilir.

Fransa Mutfağı

Fransa’da mutfak kültürü bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Öne çıkan tatlar; dünyaca ünlü peynirleri ve şaraplarıdır. Son dönemlerde ülkemizde de oldukça yaygınlaşan Kruvasan, Fransız mutfağına ait bir yiyecektir.

Fransa Mobil onay ihtiyacınız olması halinde https://www.sms-onay.net/ adresimizi tercih edebilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap