Bulgaristan SMS Onay

1 yıl önce, Sms Onay


Bulgaristan SMS Onay

Zengin bir tarihi olan Bulgaristan, yeşil doğasıyla ün yapmış olan, AB’nin 16. üyesi olan ülkedir. Bizim kuzeydeki sınır komşumuz olan Bulgaristan, ülkemizden de çok sık ziyaret edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Başkenti Sofya olan ülke, turistik açıdan çok iyi olma da plajları ve doğal güzellikleri açısından da ziyaret edilebilecek olan ülkeler arasında yer almaktadır.

Ülkenin resmi dili Bulgarca’dır ve halkın tamamı bu dili kullanır. Bize ve Rusya’ya yakın olmasından dolayı Türkçe ve Rusça bilenlerin sayısı da oldukça fazla diyebiliriz. AB ülkesi olmasına karşın Bulgaristan para birimi olarak Bulgar Levası kullanır.

Türkiye ile Bulgaristan yerel saati arasında herhangi bir fark yoktur. Ülkeye girişler vize doğrultusunda yapılır. Bunun için gitmek istediğinizde mutlaka vize almanız ve bunun içinde evraklarınızı tamamlamanız gerekir.

Karadeniz’in batı kesiminde bulunan, balkan ülkesinin en çok ziyaret edilen şehirleri Sofya, Varna, Burgaz, Plevne, Pazarcık, Filibe, Ruşçuk, Silistr’dir.

Bulgaristan’da kışlar çok sert olur yazlar ise aksine çok sıcaktır. Ülkeye ne zaman gitmeliyim derseniz sizin yapmak istediğiniz şeye göre değişiklik gösterir. Doğa hayranıysanız yazın spor hayranıysanız Aralık ve Mart aylarını tercih edebilirsiniz.

Gece hayatının renkli olduğu ülkenin mutfağı bize yakın olmasından kaynaklı olarak bize de benzemektedir. Ülkeye gittiğinizde sıkılmadan ve aç kalmadan kolayca gezebilir ve renkli zamanlar yaşayabilirsiniz.

Bulgaristan SMS onay hizmeti ihtiyacınızda https://www.sms-onay.net/ adresimizden bize ulaşabilirsiniz.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap